Nasi klienci
Usługi

Aktualności

10.04.2015
ETL Polska partnerem V jubileuszowej edycji Forum Prawno-Księgowego

ETL Polska jest partnerem V jubileuszowej edycji Forum Prawno-Księgowego "VAT, PIT i kontrola podatkowa – przegląd zmian 2015-2016 oraz problemów praktycznych", które odbędzie się 16 kwietnia 2015 r. w Warszawie. Organizatorem wydarzenia jest wydawnictwo Wolters Kluwer.

W czasie spotkania omówione zostaną m. in.:

  • zmiany regulacji VAT, których celem jest pełniejsze dostosowanie przepisów polskiej ustawy do przepisów unijnych i orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (a.  rozszerzona z dniem 1 lipca 2015 r. lista towarów objętych mechanizmem odwróconego obciążenia oraz powiększony w tym samym dniu katalog towarów, do których będzie miała zastosowanie zasada solidarnej odpowiedzialności sprzedawcy i nabywcy za rozliczenia VAT, b. nowe ograniczenie w odliczaniu podatku naliczonego (tzw. prewspółczynnik) – te rewolucyjne zmiany zostaną wprowadzone do polskiego systemu VAT z dniem 1 stycznia 2016 r.
  • najważniejsze zagadnienia dotyczące czynności sprawdzających, w tym praw organów i obowiązków podatników, a także przykłady i konsekwencje niewłaściwego zastosowania tej procedury; w trakcie wykładu omówione zostaną także proponowane zmiany polegające na rozszerzeniu zakresu wykorzystania czynności sprawdzających;
  • wchodzące w życie z dniem 1 stycznia 2016 r. nowe zasady w zakresie opodatkowania przychodów nieznajdujących pokrycia w ujawnionych źródłach lub pochodzących ze źródeł nieujawnionych – w związku z wyrokami Trybunału Konstytucyjnego, po których powstała konieczność nowego unormowania całej instytucji.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie organizatora.

« powrót

Oddziały lokalne

Zapraszamy do oddziałów lokalnych

Kontakt

ETL Holding Polska S.A.
ul. Łostowicka 29
80-121 Gdańsk
T +48 58 340 43 85
F +48 58 340 43 90 
joern.brockhuis@etl.pl

Międzynarodowe punkty kontaktowe

Zapraszamy do międzynarodowych punktów kontaktowych

Zostań partnerem

Korzyści z przystąpienia do międzynarodowej sieci ETL

Broszury

Broszura ETL Polska

ETL Messenger 04/2013

ETL Join the Network